Uutinen Edustus

AC Oulun järjestämän lippukampanjan ansiosta jokainen juniori-ikäinen urheilija pääsee veloituksetta sisään AC Oulun kauden viimeiseen kotiotteluun Tampereen Ilvestä vastaan. Sunnuntaina 29.9. klo 16:00 alkavaan otteluun sisäänpääsy tapahtuu oman seuran pelipaidassa tai seura-asussa.

AC Oulun arvoihin kuuluu vahva yhteistyö Oulun alueen junioriseurojen kanssa lajista riippumatta. Näin ollen AC Oulu yhdessä innokkaiden tukioiden kanssa haluaa palkita hyvää juniori- ja yhteiskuntatyötä tekevät seurat päästämällä jokaisen juniori-ikäisen urheilijan veloituksetta sisään kauden viimeiseen kotiotteluun.

Ohjeet veloituksettomaan sisäänpääsyyn:

 • kaikki juniori-ikäiset urheilijat (1994 ja myöhemmin syntyneet)
 • kaikista seuroista, lajista ja paikkakunnasta riippumatta
 • kaikkiin katsomoihin (sekä pää- että aurinkokatsomo)
 • kaikilla tulee olla yllään edustamansa seuran pelipaita tai seura-asu
 • erillistä lippua ei tarvita

 

Veloituksettoman sisäänpääsyn junioreille ovat mahdollistaneet:

 • AC Oulu
 • PLC
 • Arktes Oy
 • Pukkila Oy, Oulu
 • Esmo Economia
 • Sinitähdet ry
 • Pohjois-Pohjanmaan vasemmisto ry
 • Vasemmistoliiton Oulun kunnallisjärjestö ry
 • Jouko Kylmäoja
 • Veli-Matti Anttila
 • Hannu Korva