Uutinen U17-joukkue

AC Oulun pyörittämä AC Oulun ja OLS:n yhteistyöjoukkue tekee muutoksia joukkueen valmennustiimiin.

AC Oulu ja juniorijoukkueen päävalmentaja Marko Milunovic ovat purkaneet yhteistyössä Milunovicin ja seuran välisen sopimuksen. AC Oulun urheilutoimenjohtaja Markus Heikkinen kiittää Milunovicia työstään seurayhteisön hyväksi ja toivottaa hänelle kaikkea hyvää tulevissa tehtävissään.

Vetovastuun juniorijoukkueesta ottaa väliaikaisesti Olli-Pekka Piisilä, joka toimii myös seuran talenttiryhmän valmentaja.

Olli-Pekka Piisilä. Kuvaaja: Iitu Lehtonen. 

AC Oulun tulevaisuuden tavoitteena on tarjota jokaiselle joukkueelleen Suomen parhaimpiin lukeutuva toimintaympäristö. Luonnollisesti tämä koskee kaikkien muiden seikkojen lisäksi myös valmennusta. Olemme hyvin iloisia, että Piisilä ottaa vetovastuun joukkueesta siihen asti, että löydämme uuden vaihtoehdon pysyväksi päävalmentajaksi. Tämä ratkaisu antaa meille aikaa kartoittaa valmentajatarjonta ja tehdä valinta, joka on seuran tavoitteiden mukainen.

Urheilutoimenjohtaja Markus Heikkinen